Регистрация Контакты
Строительство — возведение зданий и сооружений, а также их капитальный и текущий ремонт, реконструкция, реставрация и реновация.

Логин: Пароль:

Історія розвитку повітряного транспорту

Дата: 25-12-2019, 11:31 » Раздел: Умный ремонт  » 
Незважаючи на те, що великий Леонардо да Вінчі ще в 1483 році спроектував перший літальний апарат, піднятися в небо люди змогли тільки три століття тому. І почалося все з гнаних вітром повітряних куль.

Брати Монгольф'є спільно з пілотом Джин-Франкос відкрили нову еру в підкоренні стихії повітря. Їх прототип повітряної кулі мало чим відрізнявся від сучасних моделей: політ був можливим завдяки різниці температур теплого газу в кулястої сфері і холодного повітря зовні. Вдалий досвід був зафіксований в 1783 році. Сьогоднi дуже популярним став сервiс онлайн бронювання авіаквитків.
Згодом робилися неодноразові спроби встановити двигун в гондолу повітряної кулі, щоб не залежати виключно від вітру. Але лише в 1901 році бразильцеві Альберто Сантос-Дюмону вдалося за допомогою бензинового двигуна пролетіти на сигароподібні пристрої над околицями Парижа. Відстань польоту на той момент було всього 11 км.

А в 1914 році німець Ганс Берлінер зміг зробити переліт від Берліна до Уралу. Поступово ідею повітряних куль витіснили громіздкі дирижаблі, здатні підняти на свій борт безліч людей. Величезні кораблі здатні були перетинати океани і навіть облітати навколо Землі. Зокрема, як це зробив в 1929 році дирижабль «Граф Цепелін». Надалі ці літальні споруди знайшли своє застосування у військовій авіації.

Індивідуальні засоби безпеки в повітрі мають свої особливості. Із завданням робити зниження більш плавним успішно справляється тканинний купол, який був винайдений практично в один момент з повітряною кулею - в 1783 році. Так, Луї Себастьян Ленорман для демонстрації можливостей конструкції купола використовував звичайні пляжні парасольки. Правда, стрибав він всього лише з високого дерева.

Сучасні вертольоти оснащені двома гвинтами, що володіють потужністю, достатньою, щоб підняти у висоту кількох людей або велику групу людей. Однак не в усі часи це було можливим. У 1784 році французи Ж.Бьенвеню і Б.Лонуа змогли побудувати вертоліт, а через більш ніж півстоліття англійцю Кейлі вдалося навіть підняти пристрій над землею на цілий метр. На початку XX століття вертоліт піднімався на висоту до двохсот метрів, але як і раніше був некерованим і прив'язувався до землі тросами. І тільки в кінці 30-х років вийшло зробити вертикальний політ за допомогою лопат.
Вільне планування на хвилях повітряних потоків стало реальністю після розробок німця Отто Лилиенталя, що жив у другій половині XIX століття. Однак винайдений ним «глайдер» привів до смерті свого творця. Про винаходи, які згубили своїх розробників, читайте на нашому сайті. Лише в 1896 році американські винахідники модифікували хвостову частину апарату і побудували легко керований планер. А вже починаючи з 30-х років XX століття ці індивідуальні планери ввели в масове виробництво.

Якщо говорити про сучасний літакобудуванні в Росії, то необхідно починати з далекого 1910 року, коли вперше був випущений біплан «Росія-А», спроектований на основі французької конструкції. Через кілька років гучним стане ім'я Яна Нагурський: саме його слід вважати родоначальником складної арктичної авіації.

З найбільш гучних звершень вітчизняної авіації слід зазначити грандіозне досягнення радянського заводу імені Антонова. Саме тут в кінці 80-х був спроектований найбільший пасажирський літак під назвою «Мрія» (пров. З укр. Яз. - «мрія»). Вантажопідйомність цього колосального надважкого літака досі не може перевершити ні одне повітряне судно. Створення літака-важкоатлета було пов'язане з розробкою космічної програми великої держави.скачать dle 12.0
(голосов:0)

Пожожие новости
Комментарии
Реклама