Регистрация Контакты
Строительство — возведение зданий и сооружений, а также их капитальный и текущий ремонт, реконструкция, реставрация и реновация.

Логин: Пароль:

Історія розвитку залізничного транспорту

Дата: 25-12-2019, 11:28 » Раздел: Умный ремонт  » 
Дороги в нашому світі стали з'являтися разом з культурним розвитком людства.

Великий стрибок в дорожньому будівництві стався з появою колісного транспорту. Перші дорожні мережі з'явилися в Ассирії, потім в Персії, а на зламі епох найбільша мережа дорожніх шляхів виникла в Давньому Римі. Дороги, вкриті каменем, з'являлися в імперії Ахеменідів, Хетському царстві, Ассирії. В цей же час починають будуватися мости, винаходиться технологія вирівнювання доріг. Також розгляньте актуальний Харків розклад руху поїздів.
У Стародавньому Римі перебувала найбільша дорожня мережа в світі. При завоюванні нових територій жителям великої імперії потрібно було налагоджувати пересування по ній.

Уже в 5 столітті до нашої ери існували норми будівництва римських доріг. Залежно від важливості вони робилися різної ширини, одні забезпечували безперешкодне двостороннє проходження тільки коней, інші колісниць.

Про те, що для перевезення великовагових вантажів необхідні транспортні засоби, людство стало здогадуватися практично з часів своєї появи. Так з'явилися на світ стародавні транспортні засоби - пліт, човен, візок. У навколишній світ людина в основному бачить рух лінійне. Тому ідея колеса, що з'єднує обертання обода з поступальним рухом осі, була далеко не очевидною і вимагала чималої винахідливості.

Трохи пізніше люди Приклад використовувати в цілях транспортування тварин, найпоширенішими з яких були, звичайно ж, коні. Кінний транспорт досить довго вважався найбільш продуктивним, і йому не пропонувалося ніяких конкурентоспроможних альтернатив.

Ідея створення рейкової транспортування прийшла в думка представникам людства ще в стародавні часи. Так, у Стародавній Греції існував так званий Діолк, що представляє собою кам'яний шлях, по якому волоком переміщали великовагові кораблі через Коринфський перешийок. Тоді в ролі направляючих виступали глибокі жолоби, в яких були розміщені змащені тваринним жиром полози.
Одними з найбільш наближених прообразів сучасного залізничного полотна стали дерев'яні рейки, що виникли в шахтах Німеччини і сусідніх до неї регіонів в XVI столітті. У той час по дерев'яних рейках переміщали навантажені вагонетки, колеса яких, як і в наш час, були виконані з використанням своєрідних гребенів (реборд), що перешкоджають частому відразу вагонеток з колії.

У Британії XVI століття також був зафіксований факт використання рейкових шляхів з дерева для переміщення вантажів у вагонетках. А вже через два століття в XVIII столітті на зміну дерев'яним рейках прийшли їхні побратими, виконані з набагато більш зносостійкого матеріалу - заліза.

Вперше залізниця проектувалася не тільки для вантажних, але також і для пасажирських перевезень.

У вересні 1825 року відбулася урочисте відкриття першої в історії людства залізниці, призначеної для громадського користування. У цей день поїзд довжиною в 33 вагона, якими послужили навантажені вози, з тепловозом під персональним управлінням самого Джорджа Стефенсона відправився зі станції Дарлінгтон. Швидкість руху локомотива становила 8 км / год. З 33 вагонів, що знаходяться в складі поїзда, лише 12 були навантажені борошном і вугіллям, в інших знаходилися перші пасажири, загальна чисельність яких склала близько шестисот чоловік.

Швидкість руху локомотива становила 8 км / год. З 33 вагонів, що знаходяться в складі поїзда, лише 12 були навантажені борошном і вугіллям, в інших знаходилися перші пасажири, загальна чисельність яких склала близько шестисот чоловік.

Створення парової машини як універсального теплового двигуна стало важливою віхою в розвитку всього людства і послужило першим кроком до створення залізничного транспорту.

Широке впровадження тяги тепловоза почалося після закінчення Другої світової війни. В СРСР один за одним з'являються тепловози серії ТЕ 1 і двосекційний тепловоз серії ТЕ2. У 1953 р був побудований перший тепловоз ТЕ3, а з 1956 р розпочато його серійне виробництво. До цього періоду відноситься початок бурхливого розвитку вітчизняного паровозобудування.

Поява електричної тяги прийнято вважати 31 травня 1879 року, коли на промисловій виставці в Берліні демонструвалася перша електрична залізниця довжиною 300 м, побудована Вернером Сіменсом (рис. 3). Електровоз, що нагадував сучасний електрокар, приводився в рух електродвигуном потужністю 9,6 кВт (13 к.с.). Електричний струм напругою 160В передавався до двигуна за окремим контактної рейки, зворотним проводом служили рейки, по яких рухався поїзд - три мініатюрних вагончика зі швидкістю 7 км / ч, лавки вміщували 18 пасажирів.скачать dle 12.0
(голосов:0)

Пожожие новости
Комментарии
Реклама